فیلم

سیدعباس صالحی به عنوان وزیر جدید فرهنگ وارشاد مورد تایید مجلس واقع شد

دقایقی پیش و با شمارش آرای نمایندگان مجلس مشخص شد که سیدعباس صالحی گزینه پیشنهادی رئیس جمهوری به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رای اعتماد گرفته است. صالحی با ۲۴۲ رای موافق از امروز رسما به عنوان وزیر کار خود را آغاز می‌کند.

در حالی که ۲۸۸ نماینده حاضر در جلسه رای اعتماد از میان ۱۷ وزیر پیشنهادی فقط به پنج وزیر کمتر از ۲۰۰ رای دادند، ۲۴۲ رای موافق به صالحی می‌تواند پشتوانه خوبی برای آغاز فعالیت او به عنوان مسئول وزارتخانه‌ای باشد که طی چهار سال آینده با چالش‌های متفاوت و متعدد روبه‌رو است.

شما میتوانید در مورد محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات نیز در لینک مطالبی بخوانید

بخش مهمی از چالش‌ها به سینما برمی‌گردد؛ از فیلم‌های توقیفی تا مخالفت حوزه هنریبا اکران برخی فیلم‌ها و تمایل نمایندگان مجلس برای دخالت در صدور مجوز نمایش برای فیلم‌ها و البته مسائل زیرساختی سینما. ضمن این که نباید فراموش کرد تا چند ماه دیگر سی و ششمین جشنواره فیلم فجر هم برگزار می‌شود. سال قبل یکی از جنجالی‌ترین دوره‌های جشنواره از لحاظ اعتراض به ترکیب فیلم‌های حاضر و در نهایت داوری آثار برگزیده بود که حجت‌الله ایوبی رئیس وقت سازمان سینمایی را به دردسر انداخت.

سید عباس صالحی در حالی وزارت ارشاد را تحویل می‌گیرد که این وزارتخانه طی چهار سال گذشته دو وزیر داشته و او که در این چهار سال به عنوان معاون فرهنگی وزارت ارشاد مشغول به کار بود، احتمالا با مشکلات بیگانه نیست. صالحی که در اولین مصاحبه‌اش بعد از معرفی به عنوان وزیر پیشنهادی گفته بود با سینما بیگانه نیست، حالا باید بیش از گذشته با جزئیات مشکلات این حوزه رو در رو شود.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین محبوب

بالا