اخبار

حجم آپدیت بازی‌ها در ایکس‌باکس وان کمتر می‌شود

ایکس باکس

ایکس باکس

بازی‌های امروزی، وابستگی زیادی به آپدیت‌های‌شان دارند؛‌ طوری که همیشه پس از خریدن یک بازی، خودمان را برای دانلود یک آپدیت بزرگ آماده می‌کنیم. آپدیت شدن بازی‌ها، اصلا هم چیز بدی نیست؛ چون سازندگان بازی‌ها همیشه در حال درست کردن مشکلات بازی‌های‌شان و افزودن قابلیت‌های جدید به آن‌ها هستند. مشکلی که گریبان ما را می‌گیرد، حجم بالای آپدیت‌ها است. این مشکل، با عرضه‌ی مدل‌های ارتقا یافته‌ی ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن۴، بیشتر هم شده است. سازندگان بازی‌ها، بافت‌های با کیفیت‌تری برای بازی‌های خود عرضه می‌کنند، بافت‌هایی که قرار است روی پلی‌استیشن۴ پرو و ایکس‌باکس وان ایکس، کیفیت بالاتری ارایه دهند. موضوع این جاست که حتی اگر مدل جدید کنسول‌ها را نداشته باشیم، باید این آپدیت‌ها را دانلود کنیم. مایکروسافت می‌خواهد این روند را تغییر دهد.

و همچنین…

ایکس‌باکس وان ایکس (Xbox One X) که در کنفرانس مایکروسافت در نمایشگاه E3 2017 رونمایی شد، می‌تواند بازی‌ها را با وضوح تصویر ۴K واقعی رندر کند. شرکت‌های بازی‌سازی هم گفته‌اند که بازی‌های فعلی‌شان را با بافت‌های با کیفیت‌تر برای ایکس‌باکس وان ایکس بروزرسانی خواهند کرد. در سیستم جدید مایکروسافت، تنها در صورتی فایل‌های حجیم‌تر و باکیفیت‌تر بازی‌ها را دانلود می‌کنید که ایکس‌باکس وان ایکس داشته باشید.

مایکروسافت می‌خواهد این امکان را برای بازی‌سازان فراهم کند که از این پس، فقط فایل‌های خاصی از یک بازی را بروزرسانی کنند. شرکت‌های بازی‌سازی حتی می‌تونند برای کاهش حجم دانلود آپدیت‌ها یا خود بازی‌ها، فایل‌های زبان‌های مختلف را جداگانه به بازی اضافه کنند؛ طوری که بازی‌کننده فقط زبانی را دانلود می‌کند که نیاز دارد.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین محبوب

بالا