فیلم

مایکل نیکویست، هنرپیشه فیلم «دختری با خالکوبی اژدها» دار فانی را وداع گقت

مایکل نیکویست

مایکل نیکویست

یکی از هنرپیشگان مطرح سوئدی، مایکل نیکویست بود. وی با بازی در نسخه اصلی و سوئدی فیلم The Girl With the Dragon Tattoo در کنار نومی راپاس، برای خود در عرصه بین‌المللی نامی دست و پا کرد. وی پس از یک سال مبارزه با سرطان ریه، روز گذشته در سن ۵۶ سالگی، دار فانی را وداع گفت. ن

با اینکه نیکویست بیشتر برای بازی در سه‌گانه سوئدی فیلم دختری با خالکوبی اژدها شناخته می‌شود،‌ وی چندین نقش هم در فیلم‌های هالیوودی بر عهده داشته است. وی در کنار تام کروز در فیلم Mission Impossible: Ghost Protocol نقش شخصیت منفی را بر عهده داشت و همچنین در فیلم جان ویک نقش شخصیت ویگو تاراسوف را در کنار کیانو ریوز بازی کرده بود.

و در ادامه …

نیکیوست اولین بار به صورت بین‌المللی با بازی در نقش مایکل بلوم‌کویست خود را مطرح کرد. وی این نقش را در یک سریال تلویزیونی با نام هزاره بر عهده داشت که بر اساس سه‌گانه دختری با خالکوبی اژدها استیگ لارسن ساخته شده بود. پس از مدتی، این سریال تلویزیونی به صورت سه فیلم سینمایی مجزا در سینماها اکران شد.

از دیگر نقش‌های نیکویست می‌توان به فیلم Colonia در کنار اما واتسون و دنیل بروهل و Hunter Killer در کنار جرارد باتلر و گری اولدمن اشاره کرد.

علاوه بر بازیگری، نیکویست دستی نیز بر قلم داشت و در سال ۲۰۱۰ کتابی با عنوان Just After Dreaming که یک اتوبیوگرافی بود، منتشر کرد.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین محبوب

بالا