فیلم

مجموعه سینمایی «احضار» به باشگاه میلیاردی‌ها پیوست

یک سال بعد، فیلم مستقل «آنابل» با الهام از عروسکی شیطانی که در داستان فیلم قبلی نقش داشت، ساخته و روانه پرده سینماها شد. سال ۲۰۱۶، فیلم «احضار ۲» در سینماهای دنیا به نمایش درآمد و تابستان امسال هم جدیدترین دنباله این مجموعه سینمایی با عنوان «آنابل: خلقت» به سالن‌های سینما آمد.

با عبور فروش جهانی فیلم «آنابل: خلقت» از مرز ۱۱۰ میلیون دلار، کل فروش چهار فیلم مجموعه ترسناک «احضار» (Conjuring) به بیش از یک میلیارد دلار در گیشه سینماهای دنیا رسید و به این ترتیب، ترسناک‌ترین مجموعه سینمایی قرن ۲۱ – به زعم منتقدان – به باشگاه میلیاردی‌ها پیوست. این فرنچایز ارزان‌قیمت و کم‌بودجه از سال ۲۰۱۳ با اکران فیلم اصلی «احضار» با بازی ورا فارمیگا و پاتریک ویلسن در نقش دو محقق ماوراءالطبیعه به مخاطبان سینمای وحشت معرفی شد.

همزمان، ون و همکارانش کار را بر روی پروژه «احضار ۳» و همچنین فیلمی مستقل با عنوان «دغل‌باز» آغاز کرده‌اند. آخری بر اساس یکی از شخصیت‌های «احضار ۲» به همین نام (Crooked Man) مقابل دوربین خواهد رفت.شما در ادامه میتوانید فروش فیلم آنابل: خلقت  را در هفته اول را نیز برسی کنید

«آنابل: خلقت» به کارگردانی دیوید اف. سندبرگ موفق شد در سینماهای کشورهایی همچون اندونزی، مالزی، سنگاپور، ویتنام، سوئد، لهستان، پرتغال، جمهوری چک، صربستان، اسلوواکی و مجارستان، رکورد پرفروش‌ترین افتتاحیه فیلم ترسناک را به نام خودش ثبت کند

توبی امریک رییس و مدیر ارشد بخش محتوایی «برادران وارنر» که پخش این مجموعه را بر عهده دارد، از استقبال گسترده منتقدان و تماشاگران از جهان سینمایی «احضار» ابراز خوشحالی کرده است. در سال‌هایی که سه‌گانه «ارباب حلقه‌ها» به نمایش درآمد، امریک به عنوان مدیر تولید کمپانی «نیولاین» مشغول به کار بود.

دو فیلم نخست «احضار» هر کدام بیش از ۳۲۰ میلیون دلار در گیشه سینماهای دنیا فروش کردند و فروش جهانی فیلم نخست «آنابل» نیز به بیش از ۲۵۷ میلیون دلار رسید.

 

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین محبوب

بالا