مدلینگ

مواد لازم برای مانکن شدن !

خیلی از جوان‌ها آرزوی مدل شدن در سر می‌پرورانند، راه رفتن روی استیج، خیره بودن نگاه‌ها به سوی آن‌ها و فلاش‌هایی که به حضور آن‌ها جلوه‌ می‌دهند.

مجله فلکس مگ

مانکن

مانکن

خیلی از جوان‌ها آرزوی مدل شدن در سر می‌پرورانند، راه رفتن روی استیج، خیره بودن نگاه‌ها به سوی آن‌ها و فلاش‌هایی که به حضور آن‌ها جلوه‌ می‌دهند. پول، محبوبیت و زیبایی؛ این نهایت چیزی است که این دسته از مدلینگ می‌دانند. سختی‌های راه آن‌قدر زیاد است و کار فشرده و سنگین که اراده و تصمیمی آهنین می‌خواهد. شهاب شادابی،‌ برای شما رمز موفقیت خود را می‌گوید، از سختی‌ها و موانع؛ شاید که موفقیت نصیب شما هم بشود: « البته بگویم که در ۲۷ سالگی بسر می‌برم، دانشجوی آی‌تی هستم و در حال حاضر به‌دلیل شرایط نامساعد مدلینگ در ایران و همچنین تصمیم خودم از صنعت مدلینگ کناره گرفته‌ام و در حال حاضر مشغول بازی در چند فیلم سینمایی و فیلم کوتاه هستم. در دوران مدلی برای شرکت زارا مدت‌ها کار مدلی انجام می‌دادم.»

که عشق آسان نمود اول

شاید یکی از دلایل موفقیت من در صنعت مدلینگ و عاملی که باعث شد من در صنعت مدلینگ بتوانم جایی برای خودم باز کنم و پیشرفت نسبتا سریعی داشته باشم سابقه هنری من باشد. من مدت‌ها تئاتر بازی می‌کردم و با صحنه آشنا بودم. کارم را با شاگردی استاد سمندریان آغاز کردم. تا به امروز هم ۴ تله فیلم بازی کرده‌ام و الان نیز بازی در یک فیلم سینمایی را در کارنامه خود دارم. تصمیم خودم را گرفتم و مدل بودن را کنار گذاشتم و تمام هدفم را روی سینما گذاشته‌ام. مدل شدن و مدل ماندن در ایران کار سختی است.

جرقه‌ای که به موقع زده شد

 

هیچ‌وقت آرزو و فکر مدل شدن را در سر نداشتم. همه چیز اتفاقی بود. اینجاست که می‌گویند شانس یک بار به در خانه هر کسی می‌آید و باید آن لحظه خانه باشی. چند سال پیش توسط یکی از دوستانم به یک  مراسم در خارج از کشور دعوت شدم و در این مراسم طراحان بزرگ و افرادی که در کار دیزاین بودند نیز شرکت کرده ‌بودند. در همین مهمانی بود که از طرف شرکت زارا دعوت به همکاری شدم. لباس‌ها از قبل طراحی شده بودند و من و چند نفر دیگر برای عکس گرفتن رفتیم. از بین همه آن‌ها من انتخاب شدم و تا مدت‌ها مدل شرکت زارا بودم. بعدها با کمپانی‌های دیگر هم قرارداد بستم البته برای مدل شدن آموزش‌های خاصی را هم دیدم، کلاس‌های زیادی برایم گذاشتند و سخت تمرین کردم.

مدل خودت باش

ایرانی‌ها خیلی دوست دارند طبق مد روز پیش بروند و همیشه زیبا باشند. خیلی از جوان‌ها هم دوست دارند مدل شوند و به‌خودشان ایمان دارند. ابتدا باید بگویم که برای خوش‌تیپی به‌دنبال تقلید از یک مدل نباشید، سعی کنید خودتان باشید و برای خود استیل و شخصیت خاصی داشته باشید که با آن شناخته شوید. از دیگران برای آنچه قرار است خودتان بپوشید نظر نگیرید. هر کسی خودش بهتر از همه می‌داند دقیقا چه فرم لباس‌هایی به او می‌آید. یک مدل هیچ‌گاه خودش انتخاب نمی‌کند که چه بپوشد اما کسانی که به او نظر می‌دهند متخصص این کار هستند مثلا روان‌شناس به آن‌ها می‌گویند که چه رنگ لباسی به شخصیت ظاهری شما جلوه می‌بخشد، مربی دیگر یاد می‌دهد که چگونه راه برود تا لباس برتنش جلوه بیشتری داشته باشد، مربی دیگر بایدها و نبایدها را به مدل یاد می‌دهد، مربی دیگر پزهای مخصوص عکاسی را یادش می‌د‌هد. این را برای کسانی می‌گویم که می‌خواهند در ایران مدل شوند، مدل شدن قبل از هرچیز آموزش می‌خواهد؛ آن هم به‌مدت زیاد.

شرایط یک مدل

حداقل قد برای آقایان در نمایش زنده ۱۸۵ سانتی‌متر است و وزن ۷۳ – ۷۷ ، حال شخصی که قد ۱۸۰ دارد نمی‌تواند به‌عنوان مانکن در نمایش زنده استفاده شود ولی چون چهره خوبی دارد، در بخش فتومانکن اگر بتواند ژست‌ها و حالاتی که از او خواسته می‌شود را به خوبی درآورد، از او استفاده می‌شود علاوه بر این، شخص باید اعتماد‌به‌نفس بالایی داشته باشد زیرا در نمایش زنده شخص میزانس فیگور و برگشت دارد و شبیه یک بازیگر باید بتواند از عهده آن برآید

مواد لازم برای مانکن شدن !
۳ دیدگاه

3 Comments

  1. نازنین

    ۷ شهریور, ۱۳۹۴ at ۰۰:۱۹

    لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است

  2. Pingback: اینترنت حجمی به طور کامل حذف می‌شود - مجله آنلاین پنج ستاره

  3. Pingback: مایکل نیکویست، هنرپیشه فیلم «دختری با خالکوبی اژدها» دار فانی را وداع گقت - مجله آنلاین پنج ستاره

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا